Kamieniołom Piechcin
/ zmiana terminu wyjazdu powód banalny przejrzystość 3-4 m / to gorzej niż nad j.piaseczno na dzień dzisiejszy / – we wrześniu bedzie zimniejsza woda a zatem klarowniejsza /

Termin : 12-13.09.2020 r.
Lokalizacja
okolice Inowrocławia
GPS 52°48.894’N (52°48’53 N) 18°01.729’E (18°01’43 E).
Głębokość max.
26m
Widoczność
6-16m
Dojazd
Jadąc od strony Bydgoszczy do Łabiszyna przez Stryszek w Brzozie skręcamy w prawo (można również z Bydgoszczy jechać przez Zamość, Rynarzewo i Władysławowo), kierujemy się dalej na Barcin (droga 251). Mijamy Barcin i przed znakiem po prawej stronie “teren zabudowany” miejscowości “Piechcin” , przy którym stoi duża niebieska tablica z napisem “Polbruk 2300 m” skręcamy drogą asfaltową w prawo (pkt A). Przejeżdżamy przez tory (pkt B) i skręcamy lekko w prawo – na wprost stoi duża niebieska tablica z napisem “Polbruk 1500 m” , dalej na rozjeździe trzymamy się lewej strony – droga gruntowa (kamień wapienny) i zaraz za drugimi torami (pkt C) skręcamy ostro w lewo. Następnie skręcamy w lewo (pkt D) i przejeżdżamy pod torami , za którymi zaraz skręcamy w prawo, a przy następnym rozjeździe trzymamy się lewej strony (pkt F) , dojeżdżając drogą w dół do BAZY. Wjeżdżając z drogi 251 (pkt G) na Osiedle Piechcin, możemy dojechać do do punktu B, skręcając zaraz za torami w prawo (pkt H) – 15m obok znajduje się Biuro CENTRUM NURKOWEGO PIECHCIN (mały budynek , a przed nim kamień z napisem Z-dy Wapiennicze Piechcin 1860r.)
Opis akwenu
Krajobraz odpowiadający specyfice Chorwacji, widoczność 8-15 m, pionowe ściany, grota, ustabilizowana miejscami roślinność zbliżona do jeziornej, różnorodność gatunkowa ryb: szczupak. sandacz, karp, lin, płoć i inne (o wyjątkowych rozmiarach) stwarzają niepowtarzalną możliwość zanurzenia się w Raju polskiej nurkowej rzeczywistości oraz obcowania z naturalną przyrodą (mimo, że jest ona poprzemysłową).
Akwen o powierzchni ok. 5 ha, maksymalna głębokość – ok. 26 m. Aktualne atrakcje pod wodą to: 2 jachty, 2 wraki samochodów, zbiornik z gazem, rura o niespotykanej średnicy, platforma szkoleniowa.
Na powierzchni parking dla samochodów, 2 stanowiska do ubierania sprzętu nad wodą, stoły do konfiguracji sprzętu, foteliki i stoliki dla osób towarzyszących.
Właściciel
Zakłady Wapiennicze Piechcin
Inne uwagi
Pod wodą w planie: 12 platform szkoleniowych na głębokościach odpowiadających normom szkoleniowym różnych organizacji (oznaczonych, olinowanych, oświetlonych, obojkowanych)
Więcej informacji na stronie:  www.bazapiechcin.eu
Koszty wyjazdu : 450 PLN
W cenie
– bicie butli 4 butle x 15 l
– opłata za wjazdy na bazy nurkowe
– zakwaterowanie – nocleg
– zabezpieczenie tlenowe
– opieka instruktorska
Cena nie zawiera :
– wypożyczenia sprzętu do nurkowania
– nurkowań nocnych
– ubezpieczenia nurkowego
– transportu w obie strony / wyjazd prywatnymi samochodami lub busem w zależności od chętnych na wyjazd /- trzeba dodać koszt paliwa przy ośmiu osobach koszt 90 PLN
Zapraszam

mapa