W listopadzie a dokładnie 07.11.2024 do 21.11.2024 zapraszamy wszystkich miłościków zwiedzania i nurkowania zwiedzanie Japoni z wyspami. Lądujemy w Osace i bedziemy się przesuwać po wyspach az dotrzemy na sam skraj Japonii na wyspę Yonaguni która to wyspa jest końcem Japoni i jest oddalona tylko 110 km od wybrzeży Tajwanu .

Osaka 

Miasto portowe leżace na archipelagu Wysp Południowo – Zachodnich składające się z wielu wysp otoczonych rafami .Kolorowe neony, wszechobecne światła, hałas, zgiełk, brud (jak na warunki japońskie) i wielkie ruszające się podobizny krabów, ośmiornic i innych owoców morza na ścianach budynków… Tak właśnie przywitała nas Osaka, trzecie co do wielkości miasto w Japonii i świątynia konsumpcjonizmu.Osaka jest zupełnie innym miastem niż Tokio czy Kioto. Nie ma tu specjalnie wielu świątyń, nie ma w zasadzie żadnych zabytków, nie ma dostojnego, historycznego klimatu.Jest za to mnóstwo restauracji, sklepów, ludzie są bardziej wyluzowani, na ulicach panuje lekki chaos.Nieoficjalne miejscowe zawołanie to kuidaore, co oznacza „jedz, aż padniesz” i faktycznie miejsc, w których można zjeść do syta jest bezliku. Wielkie ruszające się ośmiornice na ścianach budynków mają zachęcać do wejścia a następnie skonsumowania lokalnych specjałów. Osaka słynie między innymi z pierożków takoyaki – smażonych kulek nadzianych ośmiornicą.
Owiedzimy słynną dzielnicę Osaki Shinsaibashi – elegancka dzielnica ekskluzywnych kawiarni, herbaciarni, domów towarowych, butików, sklepów z kimonami, porcelaną, kosmetykami, biżuterią,produktami rzemieślniczymi a może uda na sie wpaść do Kaiyūkan – jedno z najbardziej spektakularnych akwariów w Japonii, znane ze swojej innowacyjnej prezentacji zwierząt wodnych Pacyfiku w odtworzonym środowisku ich naturalnych siedlisk. W kilkunastu ogromnych zbiornikach odtworzony jest określony region oceanu dla łącznie 30 tys. stworzeń obejmujących 620 gatunków, w tym: wydry, lwy morskie, pingwiny, delfiny, rekiny wielorybie, płaszczki, meduzy.

Okinawa 

Od II wojny światowej Okinawa, która również jest największą wyspą tego archipelagu, jest miejscem stacjonowania armii amerykańskiej – są tutaj duże bazy wojskowe ogarniające swym zasięgiem Pacyfik. Tutaj toczyły się zacięte walki pomiędzy aliantami a wojskami osi podczas II wojny światowej – od tego czasu Okinawa łącznikiem pomiędzy japońską Azją a światem zachodu . Zanurkujemy tutaj naw jaskiniach znajdujących się pod woda jak i na wraku amerykańskiego niszczyciela USS Emmons .

 

img-2

Ishigaki

 

Kolejna wyspa, którą odwiedzimy jest  Ishigaki – Jima z cudownymi plażami i niesamowitymi nurkowiskami. Jako jedna z niewielu wysp w okolicy jest raczej płaska, czym zachęca do niesamowitych pieszych czy rowerowych wędrówek. Jest to jedna z najludniejszych wysp archipelagu Yaeyama oraz jedna z bardziej klimatycznych, tropikalnych wysp południowej Japonii. Dla nas nurków głównym powodem odwiedzin Ishigaki – jima są stada mant, które zamieszkują okoliczne wody mam nadzieje ze trafimy i bedziemy mogli z nimi popływać tak jak miało to miejsce w Indonezji

 

.img-3

 

 

Yonaguni ..

Z Ishigaki polecimy na ostatnią już wyspę Japonii . Yonaguni leży jakieś 125km dalej na południe od Ishigaki. Wyspa ta znana jest z bardzo mocnego sake (yippie!), małych koników biegających wszędzie oraz połowów marlinów. Wyspę zamieszkuje również największa na świecie ćma – Yonaguni Atlas. Główną jednak atrakcją jest oczywiście nurkowanie. To tutaj, w 1985r. lokalny nurek i zarazem właściciel jedynego klubu nurkowego na wyspie, w poszukiwaniu nowego miejsca do obserwacji ogromnych stad rekinów młotów zamieszkujących te wody, natknął się pod wodą na niesamowitą strukturę skalną. Kaitei Iseki, znane również pod nazwą Pomnik Yonaguni, wygląda jak ogromna, podwodna piramida.  Nurkowie często odwiedzający te wody twierdzą jednak, że nie ma możliwości, by taka ‘budowla’ powstała bez ingerencji człowieka. Przypuszcza się, że 10 000 lat temu, poziom wody w oceanie był znacznie niższy i ta niesamowicie wyglądająca skała została zaadoptowana przez ludzi (lub inne istoty) do czczenia lokalnych bóstw. Pomnik ten, a także ogromne stada rekinów młotów zamieszkujące okoliczny błękit wody sprawiają, że nurkowanie na Yonaguni ocenia się na najlepsze w Japonii.

img-4

 

PLAN WYPRAWY :

07/11/ 2024 – Wylot z Polski do Osaki z przesiadka w Istambule / over stop max 3 godz. /.

08/11/ 2024 – Popołudniowe lądowanie w Osace. Transfer do hotelu w centrum Osaki.Odpoczynek po podróży i kolacja .

09/11/2024  – zwiedzanie Osaki. Twierdzę Osaka – piękny budynek wzorowany na oryginale z XVIw. – ogrody, architektura , ciekwaostki miasta  – Dotonobori serce Osaki oraz dla chętnych / Universal Studi Osaka -dla miłośników zabawy /.

10/11/2024  – transfer na lotnisko w Osace i wylot do Naha – stolicy wyspy Okinawa. Transfer do hotelu i kolacja w jednej z wielu restauracji .

11/11/ 2024 – poranny transfer do bazy nurkowej i robimy nasze pierwsze dwa nurkowania z łodzi w tropikalnych wodach Okinawy.

12/11/ 2024 – 2 nurkowania wraki i rafy Okinawy.

13/11/2024 – poranne nurkowanie lub relaks na pięknej plaży hotelowej , wycieczka po wyspie.

14/11/ 2024 – transfer na lotnisko / wylot na wyspę Ishigaki .

15/11/2024 – czas zanurzyć się w tych wodach – pierwsze 2 nurkowania z łodzi.

16/11/2024 – 2 poranne nurkowania – odpoczynek na wyspie .

17/11/2024 – przelot na Yonaguni – opdpoczynek zwiedzanie wyspy 

18/11/ 2024 – 2 nurkowania –  szukamy stad rekinów młotów; dwa nurkowania z łodzi 

19/11/2024 – 2 nurkowania podwodna piramida .

20/11/2024 – wylot z Yonaguni do Ishigaki a potem do Osaki . Wylot z Osaki do Polski.

21/11/2024 – lądowanie w Polsce. Koniec wyprawy

 

CENA: USD 3650 + przelot / najtańszy jaki znalazłem około 1000 USD /

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w Osace (2 noce) w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem.
 • Zakwaterowanie w hotelu 3* na Okinawie (4 noce), w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami.
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* na Ishigaki (3 noce), w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami.
 • Zakwaterowanie w hotelu 3* na Yonaguni (3 noce), w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami.
 • Transfery z i na lotniska w Osacen ,Okinawie,Ishigaki, Yonaguni.
 • Przeloty na trasie Osaka – Okinawa – Ishigaki – Yonaguni – Osaka.
 • Wycieczka do zamku w Osace ze wstępem.
 • Guide przewodnik / organizator / instruktor 24h / na dobę.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotów na trasie Polska – Osaka – Polska (najtańsze łącze od ok. USD 1200/os.) – przeloty wyceniany jest osobno,  liczy się termin zgłoszenia na wyprawę / prosze o tel. przed zakupem jesli bedziecie kupowac sami bilet /
 • Wyżywienia podczas pobytu w Osace, na Okinawie, na Ishigaki oraz Yonaguni innego niż śniadania.
 • Wydatków osobistych, sprzętu nurkowego, dodatkowych nurkowań ,ubezpieczenia nurkowego
 • Nurkowań: każdy dzień nurkowy składający się z dwóch zanurzeń kosztuje 150 do 180 USD w zależności od miejsca nurkowego oraz dystansu który musi pokonać łódz.
 • Obiadów i kolacji (około USD 20 za każdy posiłek).
 • Opłat wizowych, paszportowych, lotniskowych i za nadbagaż.
 • Obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego i podróżnego .

Jest to wyprawa adventure dla ośób lubiących zwiedzać i zmieniać miejsca posuwając się coraz to dalsze zakątki świata . Jeśli chcesz wyprawy stacjonarnej bez przemieszczania sie po wyspach zapraszam na Filipiny Malapascua ..!!!

 

Zaliczka 1000 USD do dnia 04.04.2024 reszt dwa miesiące przed wylotem ..

Konto : 19109026880000000149896312 / konto USD