FILIPINY listopad 2020 rok

Wyprawa nurkowa na Filipiny: Malapascua & Moalboal

Filipiny listopad 2020  /………… 4 wyspy …………….12 nurkowań… czyli zwiedzanie i nurkowanie na maksa……

Zapraszam do Azji i na bajeczne wyspy i nurkowania na Filipinach…
Forma wyjazdu jest trekkingowa więc plecak nurkowanie i zwiedzanie zwiedzanie i zwiedzanie . Lecimy listopad 2020 . Jest to wyjazd dla osób lubiących podróżować i zwiedzać stroniących od wielkich kurortów oraz przemieszczających  się coraz to w inne miejsce . Ramowy plan wyprawy poniżej.Przypominam ze zabieram tylko 8 max 10 osób …

           Region Visayas, który na całym świecie słynie z rozsławionej wyspy Malapascua oraz jej podwodnych skarbów. Malapascua – do końca lat 90-tych znana była tylko z przepięknej miękkiej białej plaży Bounty Beach, ciągnącej się przez całą długość wyspy. Jednakże od czasu odkrycia niewątpliwie przepięknych atutów podwodnego życia w tamtym rejonie, słynie już przede wszystkim z miejsca o nazwie Monad Shoal – podwodnego platou, które regularnie odwiedzają rekiny kosogony.
Monad Shoal na Malapascua jest okrzyknięte jednym z 50 najlepszych miejsc nurkowych na całym świecie. Jest to więc pierwszy cel naszej wyprawy.
Ale Malapascua to nie tylko rekiny oczywiście. Co poza rekinami? Dla miłośników makro pod wodą jest okazja by podziwiać masę ślimaków nagoskrzelnych, setki tysięcy kolorowych glasfish, pipefish, trumpetfish, linned i ribbon sweatlips, snaperów, kolorowych małych i wielkich triggerów, różne odmiany pufferów, ośmiornic, mątw, gigantycznych krabów, krewetek, langust czy innych mieszkańców podwodnego królestwa tj. latająca jaszczurka, kurek czy anemony.
                   Obowiązkowym, wręcz punktem programu na Malapascua były odwiedziny na filipińskim wraku MV Doña Marilyn. Ten piękny wrak statku transportowo-pasażerskiego zatonął w 1988 roku, w wyniku nierównej walki z żywiołem jakim był tajfun Ruby. Podczas tragedii zginęło 389 osób. Statek filipińskiego przewoźnika płynął z Manili do Tacloban City. Dziś spoczywa na 34 metrach leżąc na prawej burcie, gdzie jego najwyższy punkt znajduje się na ok. 17 metrach. Potężny – długi na 100 metrów i szeroki na 15 – nie pozwala na szybką eksplorację. Doña Marilyn porośnięta jest gęsto żywym miękkim bardzo pięknym koralem, wokół wraku można spotkać pląsające glassfish, batfish, pufferfish, sweetlips, a nawet ławice małych sumów oraz tradycyjnie wiele ślimaków czy rozgwiazd.

MOALBOAL ..Rafa koralowa jest w bardzo dobrym stanie. (W przeciwieństwie do rafy na Malapascua, która niestety, ale bardzo ucierpiała od połowów dynamitem) Widać, że jest pielęgnowana i chroniona. Wielobarwna i pełna życia, nie nadszarpnięta przez czas, daje dużo radości podczas nurkowań w czystej wodzie. Pod wodą spotkamy dużo żółwi całkiem pokaźnych rozmiarów. Ewidentnie upodobały sobie ten region. 

Sardynki – . Chmura pędząca jak szarańcza, zmieniająca kierunek drogi z prędkością światła. Wszystkie w tym samym czasie. Jedna nadaje tempo – cała reszta dostosowuje się do przewodniczki. Srebrzyste, błyszczące w świetle padającym z nieba, otulone promykami słońca, błyskające, mieniące się jak diamenty z małymi czarnymi oczkami. Można zapomnieć o swojej pływalności, trymie czy nawet trzymaniu automatu.

Dla chętnych Cayoneering czyli to schodzenie “kanionem”, czyli tak naprawdę “korytem” wodospadu w dół. Polega na wykonywaniu skoków i różnego rodzaju akrobacji, w celu przedarcia się na sam dół wodospadu.

Cena :
– 8700 PLN – osoba nurkująca
– 6900 PLN – osoba nie nurkująca

Na wyspach nie są wymagane żadne szczepienie dodatkowe których każdy z nas ma już zrobione w Polsce.

Ramowy program imprezy :

1 dzień Warszawa, przesiadka / lotnisko przesiadkowe w momencie kupna biletu / , Cebu
2 Przejazd na Malapascua
3 dzień 2 nurkowania plus 1 nocne 
4 dzień 2 nurkowania / nurkowanie z rekinami / kosonogami /
5 dzień 2 nurkowania / wrack MV Doña Marilyn / 
6  dzień odpoczynek i relaks na wyspie  / walki kogutów , targ , sporty wodne inne niż nurkowanie /
7  dzień  transfer do Moalboal - prom oraz transfer busem do MOALBOAL  - nocleg
8 dzień - 2 nurkowania z sardynkami i żółwiami Moalboal
9 dzień wodospady KAWASAN zwiedzanie i kąpiele
10 dzień 2 nurkowania Pescador East, a następnie na Pescador West
11 / dla chętny canyoning - nie ujęty w cenie / lub odpoczynek na plażach Moalboal
12 dzień - przejazd na lotnisko w Cebu wylot do Manili i powrót do Polski >

Proszę o szybkie  decyzję w sprawie wyjazdu do lutego 2020 roku .

Wpłata do lutego kwoty za bilet około 3000 PLN , pozostała kwota dwa miesiące przed wylotem tzn. wrzesień 2020 roku ...
Konto : 50 1020 5558 1111 1659 0110 0006

W cenie :
Przelot Warszawa - Cebu - Warszawa
Transfery / prom , busy,pomiędzy wyspami /
Zakwaterowanie na poszczególnych wyspach ... / nocleg w domach nie w kurortach zależy nam na klimatyzacji i czystym pokoju i łazience /
Nurkowania na poszczególnych wyspach plus sprzęt do nurkowania

We własnym zakresie opłacamy :
- wyżywienie
- wejścia do muzeów, parków itp
- wypożyczenie skuterów
- dodatkowych atrakcji lub aktywności np: canyoning na moalboal
- nurkowań nocnych lub dodatkowych w danym dniu
- ubezpieczenie nurkowe
- transfery pomiędzy lotniskami  lub na overstopie na lotnisku przesiadkowym jeśli takie transfery się pojawią w przelotach
- ewentualnie zwiedzanie na lotnisku przesiadkowym np ; Pekin lub inne lotnisko / wycieczka na Wielki Mur - opcjonalnie /
- dojazdu do Warszawy

Łukasz

Facebook

Call Now Button