Wyprawa nurkowa na Filipiny: Malapascua & Moalboal

TERMIN : 23.11 d0 05.12.2023 rok

Filipiny listopad 2023  /………… 2 wyspy …………….24 nurkowania… czyli zwiedzanie i nurkowanie na maksa……

Zapraszam do Azji i na bajeczne wyspy i nurkowania na Filipinach…
Forma wyjazdu jest trekkingowa więc plecak nurkowanie i zwiedzanie zwiedzanie i zwiedzanie . Lecimy listopad 2023 . Jest to wyjazd dla osób lubiących podróżować i zwiedzać stroniących od wielkich kurortów oraz przemieszczających  się coraz to w inne miejsce . Ramowy plan wyprawy poniżej. 

        img-2  Region Visayas, który na całym świecie słynie z rozsławionej wyspy Malapascua oraz jej podwodnych skarbów. Malapascua – do końca lat 90-tych znana była tylko z przepięknej miękkiej białej plaży Bounty Beach, ciągnącej się przez całą długość wyspy. Jednakże od czasu odkrycia niewątpliwie przepięknych atutów podwodnego życia w tamtym rejonie, słynie już przede wszystkim z miejsca o nazwie Monad Shoal – podwodnego plateau, które regularnie odwiedzają rekiny kosogony.
Monad Shoal na Malapascua jest okrzyknięte jednym z 50 najlepszych miejsc nurkowych na całym świecie. Jest to więc pierwszy cel naszej wyprawy.
Ale Malapascua to nie tylko rekiny oczywiście. Co poza rekinami. Dla miłośników makro pod wodą jest okazja by podziwiać masę ślimaków nagoskrzelnych, setki tysięcy kolorowych glasfish, pipefish, trumpetfish, linned i ribbon sweatlips, snaperów, kolorowych małych i wielkich triggerów, różne odmiany pufferów, ośmiornic, mątw, gigantycznych krabów, krewetek, langust czy innych mieszkańców podwodnego królestwa tj. latająca jaszczurka, kurek czy anemony.
                   Obowiązkowym, wręcz punktem programu na Malapascua były odwiedziny na filipińskim wraku MV Doña Marilyn. Ten piękny wrak statku transportowo-pasażerskiego zatonął w 1988 roku, w wyniku nierównej walki z żywiołem jakim był tajfun Ruby. Podczas tragedii zginęło 389 osób. Statek filipińskiego przewoźnika płynął z Manili do Tacloban City. Dziś spoczywa na 34 metrach leżąc na prawej burcie, gdzie jego najwyższy punkt znajduje się na ok. 17 metrach. Potężny – długi na 100 metrów i szeroki na 15 – nie pozwala na szybką eksplorację. Doña Marilyn porośnięta jest gęsto żywym miękkim bardzo pięknym koralem, wokół wraku można spotkać pląsające glassfish, batfish, pufferfish, sweetlips, a nawet ławice małych sumów oraz tradycyjnie wiele ślimaków czy rozgwiazd.

img-3img-4Drugim miejscem które chcemy odwiedzić to MOALBOAL ..Rafa koralowa która jest w bardzo dobrym stanie. (W przeciwieństwie do rafy na Malapascua, która niestety, ale bardzo ucierpiała od połowów dynamitem) Widać, że jest pielęgnowana i chroniona. Wielobarwna i pełna życia, nie nadszarpnięta przez czas, daje dużo radości podczas nurkowań w czystej wodzie. Pod wodą spotkamy dużo żółwi całkiem pokaźnych rozmiarów. Ewidentnie upodobały sobie ten region. 

Nurkowanie z sardynkami .
Sardynki – . Chmura pędząca jak szarańcza, zmieniająca kierunek drogi z prędkością światła. Wszystkie w tym samym czasie. Jedna nadaje tempo – cała reszta dostosowuje się do przewodniczki. Srebrzyste, błyszczące w świetle padającym z nieba, otulone promykami słońca, błyskające, mieniące się jak diamenty z małymi czarnymi oczkami. Można zapomnieć o swojej pływalności, trymie czy nawet trzymaniu automatu.

Dla chętnych Cayoneering czyli schodzenie “kanionem”, czyli tak naprawdę “korytem” wodospadu w dół. Polega na wykonywaniu skoków i różnego rodzaju akrobacji, w celu przedarcia się na sam dół wodospadu.

Cena :
–  PLN 12.700 PLN – osoba nurkująca plus bilety lotnicze około 4000 – 5000 PLN na trasie Warszawa – Cebu

Cena zawiera :

– pobyt w Resortach Cococabana Malapascua i Magic Ocean Resort Moalboal / bungalowy Deluxe /
– wszystkie nurkowania 2 -3 dziennie  w tym nocne / w tym pełen sprzęt nurkowy /
– nurkowanie przy plaży hotelowej no limit
– wstęp do parków i na wodospady
– wszystkie transfery po Filipinach

Cena nie zawiera :

– dodatkowych nurkowań
– ubezpieczenia nurkowego
– posiłków / z wyłączeniem  śniadań w resorcie Magic Ocean /
– Malapascua posiłki we własnym zakresie
– nitrox 90 euro / na nurkowania in Magic Ocean /
– single room dopłata 60 euro dzień

Na wyspach nie są wymagane żadne szczepienie dodatkowe których każdy z nas ma już zrobione w Polsce.

Ramowy program imprezy :

1 dzień – Warszawa, przesiadka / lotnisko przesiadkowe w momencie kupna biletu / , Cebu ..
2 dzień –  przylot Cebu przejazd do hotelu / odpoczynek / ewentualnie nurek na rafie przy hotelu. HOTEL Magic Resorts Philippines
3 dzień –  nurkowanie 3 nurkowania / rafy Pescador East, a następnie na Pescador West /
4 dzień – 2 nurkowania plus nocne / nurkowanie z sardynkami i żółwiami /
5 dzień  – 2 nurkowania / nurkowanie z rekiny wielorybie zatoka Oslob/
6 dzień – wodospady KAWASAN zwiedzanie , tramping  i kąpiele
7 dzień – transfer na wyspę Malapascua zakwaterowanie hotel Cocacabana Resort Malapascua / bus i prom około 5 godzin / odpoczynek na wspaniałych plażach wyspy
8 dzień  – 2 nurkowania / rekiny Kosogony plus rafy /
9 dzień – 2 nurkowania / wrack MV Doña Marilyn /
10 dzień – odpoczynek i relaks na wyspie  / walki kogutów , targ , sporty wodne inne niż nurkowanie /
11 dzień – 2 nurkowania rafy Malapascua
12 dzień – odpoczynek plażowanie
13 dzień – transfer na lotnisko powrót do Polski

Na filipinach wymagany jest negatywny wynik COVID – 19 .

Proszę o szybkie  decyzję w sprawie wyjazdu do 28.02 2023 roku .
Wpłata do lutego 2023 kwoty   5000 PLN , pozostała kwota w ratach
– druga rata do 04.04.2023 – 6000 PLN
– pozostała kwota 2 miesiące przed wylotem tzn. wrzesień 2023 roku …
Konto : 50 1020 5558 1111 1659 0110 0006

 

UWAGA !!! W zależności od grupy i preferencji osób możliwa jest zmiana forma wyjazdu na trekkingowy tzn. kupujemy bilety , robimy strukturę wyjazdu a miejscu bierzemy tanie noclegi , zwiedzamy i nurkujemy na maxsa … To forma wypoczynku jest dużo tańsza ale dedykowana dla osób które cenią zwiedzanie z plecakiem / wszystko się okaże jaka będzie grupa – prosze się dowiadywać na bieżąco /
Łukasz

          img-5img-6img-7img-8img-9img-10
img-11img-12img-13img-14