NURKOWANIE W AUSTRII 2016
15.06 – 19.06
Wyprawa nurkowa charakteryzująca się poznaniem środowiska podwodnego otaczającego dany kraj. Płytsze i głębsze wody z doświadczoną ekipą. Zapewniamy bezpieczeństwo wyjazdów zorganizowanych przez DIVE SERVICE przy jednoczesnej swobodzie wyjazdu indywidualnego.
Charakter odkrycia: Nurkowanie

Dzięki surowym przepisom ochrony środowiska austriackie jeziora należą do najczystszych wód w Europie i są prawdziwym rajem dla nurków. Fauna i flora austriackich jezior i rzek jest bardzo zbliżona do fauny polskich jezior, możemy spotkać tu: okonie, szczupaki, sumy, małże: szczeżuje wielkie i racicznice, gąbki słodkowodne, pstrągi, kiełbie, słodkowodne ukwiały, raki.

Dzień 1  (15.06) Środa
Wyjazd z Polski.

Dzień 2 (16.06) Czwartek – Nocleg: Grüner See
Grüner See – Zielone Jezioro znajduje się w zalesionej dolinie w górach Hochschwab. Przez cały rok jest do 2 metrów głębokość. Kiedy przychodzą roztopy Maj-Czerwiec wody przybywa do 12 m. Widoczność często sięga do 40 m. Nurkowanie sprawia wrażenie bycia w zanurzonym pod wodą parku, alejki, ławki, drzewa.W  tym oto jeziorze spotkasz pstrągi, ślimaki, wioślarki, kraby. Od 2006 roku jezioro stanowi obszar chroniony. W okresie letnim jest bardzo popularnym miejscem do nurkowania ludzi z całego świata.
2/3 nurkowań

Dzień 3 (17.06) Piątek  – Nocleg: Hallstatt

Hallstatt leży nad jeziorem Hallstättersee w Alpach Salzburskich. Jezioro długości 8 km, szerokość 2 km, głębokość dochodzi do 135 m. Azyl dla odkrywców niezapomnianych widoków podwodnych. Jezioro jest bardzo zarybione, tutaj łowi się największe szczupaki na całym pojezierzu Salzkammergut. Różnorodna i imponująca podwodna flora: łąki alg i drzewa, szczególnie na wschodnim brzegu.  Ostre ściany na brzegu zachodnim z ciekawymi formacjami skalnymi i bardzo dobrą widocznością (okonie, pstrągi, ślimaki) są charakterystyczne dla tego obszaru. Dobre oferty na nurkowanie pod lodem. Ponadto w Alpach Salzburskich, na terenie obecnej Górnej Austrii, nad górskim jeziorem Hallstatt See istnieje jedna z najstarszych w dziejach, nie tylko Europy, ale i całej cywilizacji ludzkiej, osada Hallstatt, zawdzięczająca swoje powstanie wydobywanej tu od 4000 lat soli. Wyżej, w stoku góry, znajduje się najstarsza na świecie, czynna do dzisiaj, kopalnia soli kamiennej. Wejście do historycznej kopalni położone jest na wysokości ponad 800 m n.p.m. Z Hallstattu wyjechać można tam kolejką szynowolinową. W pobliżu zaczyna się teren prahistorycznego cmentarzyska. Archeolodzy odkryli tutaj ponad trzy tysiące grobów. Zmarłych, układanych niekiedy w glinianych tzw. wannach, chowano z całym wyposażeniem: bronią, biżuterią, przedmiotami codziennego użytku.
2 nurkowania

Dzień 4  (18.06)  Sobota – Nocleg: Attersee
Attersee znajduje się w powiecie Vöcklabruck. Powierzchnia jeziora to niecałe 46 km² jest ono największym obszarem rekreacyjnym dla nurków z całego świata. Woda ta znajduje się na terenie trzech krajów – Górnej Austrii, Salzburga i Styrii. Długość zbiornika to 21 km co za tym idzie 171 m głębokości. Znajduje się 467 m n.p.m. Jest bardzo dużo interesujących miejsc do nurkowania jak np. Alexenau między Weyregg i Steinbach lub słynne Kohlbauernaufsatz koło Unterach, znajduje się tak stroma ściana o wysokości 28 m. Attersee jest bardzo zarybioną wodą:
ramienice

moczarki

okonie

płotki

2/3 nurkowania
Dla odpoczynku możemy wybrać się do Salzburg, miasta Mozarta. Hohensalzburg Castle Lub nurkować nad jezioro Gosausee znajdujące się na wysokości 933 m. n.p.m (2 nurkowania).

Dzień 5 (19.06) Niedziela
Wyjedziemy po południu tak by w ciągu dnia zanurzyć się jeszcze w wodzie.

Uwaga:
Istnieje możliwość podniesienia poziomu własnych umiejętności nurkowych poprzez rozpoczęcie różnych kursów nurkowych z polskim instruktorem.
Nocleg w pokoju 2 osobowym. Oczywiście możemy zorganizować pokoje 1 osobowe lub wskazanej wielkości. W takiej sytuacji może wystąpić konieczność dodatkowej opłaty. Pokoje są proste z podstawowymi udogodnieniami.
Łóżko,

łazienka,

prysznic,

klimatyzacja.

Przemieszczamy się własnymi samochodami lub busem (w zależności od ilości osób).

CENA : 1500 PLN

Cena nie zawiera:
jedzenie – we własnym zakresie: z polski, lokalne restauracje, sklepy lub w hotelu (ok. 50 zł/dziennie)

kosztu dojazdu

wypożyczenie sprzętu nurkowego (sprzęt może wypożyczyć od nas)

wycieczek fakultatywnych i ewentualnego kosztu dojazdu

kosztów własnych, napiwków

Cena zawiera:
noclegi ze śniadaniami

opłaty wstępu do bazy nurkowej

ubezpieczenie NW i OC 20000 EUR (uwzględnia nurkowanie – nie obejmuje ubezpieczenia sprzętu do nurkowania i bagażu)

opiekę opiekuna, polskiego instruktora płetwonurkowego, koszty organizacyjne

grupa min. 6 osobowa max. 12

ładowanie butli na bazie nurkowej

przewodnik nurkowy

Uwagi:
Osoba nurkująca musi dostarczyć kopie następujących dokumentów:
certyfikat nurkowy

ubezpieczenie nurkowe

aktualne orzeczenie lekarskie o zdolności do nurkowania

paszport/lub dowód osobisty – na dostarczonym dokumencie uczestnik będzie podróżował

Austria:
Wiza – brak wizy dla Polaków.

Szczepionki: obowiązkowe – brak.  Zalecane: – brak.

Język: niemiecki

Waluta: euro, przelicznik: 1 e = 4,20 zł

WPŁATA DO KOŃCA MARCA NA KONTO:
50 1020 5558 1111 1659 0110 0006 z dopiskiem Austria