Egipt DAHAB październik 2019

Dahab – raj dla nurków i wind oraz kitesurferów.

Dahab zdecydowanie nie jest dla każdego. Poza kilkoma luksusowymi hotelami usytuowanymi na plaży nie ma tu praktycznie nic więcej. I paradoksalnie to jest największym atutem Dahabu. Dzięki temu można skupić się na spokojnym wypoczynku i uprawianiu sportów, do których Dahab jest wprost stworzony. To w okolicy Dahabu znajduje się Blue Hole jedno z najważniejszych miejsc nurkowych w Egipcie, a rafy koralowe są tutaj mniej zadeptane niż w sąsiednim Sharm el Sheikh. Do tego długa, piaszczysta plaża na południe od miasta stanowi doskonałe miejsce dla wszelkiej maści wind i kitesurferów. Przy znajdujących się przy plaży hotelach znaleźć można liczne szkółki i wypożyczalnie sprzętu. Do miasteczka jest stąd kilkanaście minut piechotą lub kilka minut taksówką, którą stanowią tutaj terenowe pick-upy przewożące pasażerów na pace.

Yam Yam falafel monster

Na końcu Dahabu, przy jednej z głównych ulic znajduje się bar Yam Yam – kolejny skarb Dahabu. Z zewnątrz sprawia wrażenie jakby już wejście w progi lokalu mogło przyprawić w najlepszym razie o solidny rozstrój żołądka. Szczególnie pracowników polskiego Sanepidu. W rzeczywistości to typowo egipski lokal serwujący proste, szybkie i pyszne dania kuchni arabskiej jak foul – pasta z bobu z oliwą i sokiem z cytryny, baba ganoush – pasta z sezamu i bakłażanów czy najlepszy na świecie falafel monster.

Życie w Dahabie toczy się w niespiesznym tempie. Miejscowi i turyści snują się bez pośpiechu po miasteczku i plaży. Zatrzymują się często by porozmawiać z sąsiadami lub zapalić fajkę wodną. Dahab to ulubione miejsce podróżników indywidualnych i wszelkiej maści freaków, którzy przyjeżdżają tu nawet na kilka miesięcy. Nie ma tu marketów, dyskotek czy sklepów z pamiątkami. W centrum i na obrzeżach znajduje się kilka tanich hoteli i campingów. Przy południowej plaży znajdują się miejsca dla potrzebujących większego luksusu. Jednak nawet tam atmosfera jest o niebo lepsza niż w ogromnych kompleksach w Sharm el Sheikh.

Dane techniczne wyjazdu :

Termin : 05-12.10.2019 rok
Hotel : Hotel Planet Oasis
link : http://www.planetoasis.info
Pokoje dwuosobowy
wyżywienie : tylko śniadania / hotel znajduje się tuż przy deptaku gdzie można skosztować wszystkich specjałów kuchni egipskiej koszt obiadu średnio 7 E
Wylot z Warszawy
Ubezpieczenie przewoźnika KL ,NNW, bagaż
Koszt na dzień 16.11.2018 – 2100 PLN / uwaga cena może ulec zmianie ze względu na termin zakupu biletu /

Baza nurkowa : Planet Divers / tuż obok hotelu
Ceny nurkowania : 200 E / pakiet 5 dni nurkowań / 10 nurkowań
190 E nurkowie nurkujący na nitroxie / posiadający uprawnienia /pakiet 5 dni nurkowań / 10 nurkowań

Ceny nie zawierają :
– wypożyczenia sprzętu nurkowego według cennika Planet Divers około 60 E / tydzień
– dodatkowych nurkowań
– napiwków dla obsługi
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz od uprawiania sportów wysokiego ryzyka  w tym nurkowania – informacje u organizatora
– transportu z lotniska do Dahab około 12 euro w obie strony …
– dopłaty do pokoju jednoosobowego

Wpłaty do maja 2019 roku
konto : 50 1020 5558 1111 1659 0110 0006

Łukasz

Call Now Button

Facebook